Jeszcze aktywniej w 2019 roku

Trendy w turystyce na 2019 rok wskazują, że rozwój infrastruktury rekreacyjnej w krajowych obiektach wypoczynkowych jest konieczny. Sprawdźcie dlaczego i weźcie udział w targach Sport Invest.

Wzrost wymagań i świadomości turystów, a z drugiej strony większa możliwości zweryfikowania oferty przed wyjazdem stawia coraz wyższe wymagania przed właścicielami obiektów turystycznych. Jak przyciągnąć wymagającego klienta i ugościć go w obiekcie, tak by wyjechał zadowolony i polecił miejsce nie tylko znajomym, ale także w serwisach bookingowych? Inwestycja w infrastrukturę, która pozwoli gościom aktywnie i przyjemnie spędzić czas okazuje się konieczna.

Według portalu nocowanie.pl wśród głównych trendów turystycznych na rok 2019 zaobserwować można stopniowe odchodzenie od turystyki masowej na rzecz indywidualnej, charakteryzującej się chęcią zaspokajania różnorodnych potrzeb, które opierają się głównie na potrzebie podtrzymywania kondycji fizycznej i psychicznej, uprawiania hobby i przeżywania wrażeń i emocji. Turyści jako główne czynniki motywujące do wyjazdu podają uprawianie sportu, aktywne spędzenie czasu, rekreację, ale także poznanie atrakcji kulturalnych, historycznych, walorów przyrodniczych. Chcą, by odpoczynek dawał im dodatkowe doznania, których nie mają na co dzień, chcą zażywać dużo ruchu, odkrywać nowe miejsca, spędzać czas kreatywnie i aktywnie.

Daj się wyszukać

Właściciele obiektów wypoczynkowych, ale i restauracji, włodarze miast w obszarach nadmorskich czy górskich, chcąc przyciągać jeszcze więcej odwiedzających powinni wziąć pod uwagę trend ukazujący oczekiwania turystów, którzy coraz bardziej zwracają uwagę, gdzie śpią i jedzą, czy jakie atrakcje wybierają. Miejsca, które oferują ciekawe i zróżnicowane dla poszczególnych członków rodzin propozycje zyskują przewagę, gdyż w nich można uciec od codzienności. Wybierając zakwaterowanie turyści coraz częściej kierują się prezentacją zamieszczoną w internecie, często filtrują obiekty wybierając atrakcje typu plac zabaw, basen, sauna, boisko sportowe. Nawet mniejsze pensjonaty lub domy gościnne muszą pochwalić się zdjęciami przestrzeni, gdzie goście razem spędzą czas, a dzieci bezpiecznie pobawią.

Częściej i lokalnie

To właśnie obawy o bezpieczeństwo, ale też planowanie częstszych i krótszych  wyjazdów, głównie weekendowych skłaniają do wybierania kierunków leżących bliżej i łatwiej dostępnych. Turystyka krajowa zyskuje na popularności, ale wymagania turystów co do jakości, którzy mają doświadczenia wyjazdów zagranicznych nie jest bez znaczenia. W popularnych miejscowościach turystycznych sezon właściwie trwa cały rok właśnie ze względu na pobyty weekendowe, choć nie zawsze pogoda może okazać się sprzymierzeńcem. Różnorodność oferty i umożliwienie aktywnego wypoczynku również w przypadku gorszej aury są niezmiernie pomocne w zdobywaniu gości.

Szukaj możliwości

Podczas Targów Sport Invest zaprezentują się głównie firmy oferujące place zabaw, bezpieczne nawierzchnie, baseny i zabudowę basenową. Poznanie i sprawdzenie produktów, ocena możliwości ich zastosowania oraz bezpośredni kontakt z firmami pozwoli właścicielom obiektów turystycznych uzyskać przekrój rozwiązań do implementacji we własnych placówkach. Okazja do porównania w jednym miejscu różnorodności stylistycznej, rozwiązań technicznych i pozyskania informacji na temat wszelkich zagadnień związanych z realizacją takiej inwestycji jest nieoceniona.

Zapraszamy!


Wybrane trendy w branży turystycznej na podstawie artykułu:
https://www.nocowanie.pl/trendy-w-branzy-turystycznej-na-2019.html

Wstecz